Energy Identity Certificate

Konu: Enerji Kimlik Belgesi Hakkında Bilgilendirme Mektubu

Enerji verimliliği alanında bir çok projeye imza atan Ekbproje.com, Enerji Kimlik Belgesi(EKB) alanında da hizmet vermektedir.
Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her köşesine Uzman Kadrolarımızla Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti vermeye devam ediyoruz. 
Dilerseniz kanun gereği zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi hakkında kısaca bilgi verelim. 
Binalarda EKB nedir? EKB ne işe yarar?
EKB, Binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketimini, yalıtım özelliklerini, ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içererek binanızın enerji performansını gösteren belgedir.
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Hangi Kanun ve Yönetmeliğe Dayanmaktadır?
“5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ve buna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği” hükümlerine göre, tüm yapıların Enerji Kimlik Belgesi olmalıdır. Belgenin temini için 2019 yılının sonuna kadar zaman tanınmıştır1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Enerji Kimlik Belgesi olmayan yapılarda satış ve kiralama gibi resmi işlemler ilgili kurumlarca yapılmayacaktır.
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Almanın Avantajları Nelerdir?
Enerji Kimlik Belgesi, dolaylı olarak yapıların rayiç bedelini belirlemektedir. Çünkü yapıda zaruri ihtiyaçlar için kullanılacak enerji sarfiyatı, yapının inşası ya da tadilatı sırasında kullanılan malzemenin kalitesini ortaya çıkarır. Kaliteli malzeme kullanılan yapılarda ısı kaybı kat sayısı düşük çıkmaktadır. Bu nedenle yapı için tüketilen enerji sarfiyatının da minimum seviyelerde olduğu gözlemlenmiştir.
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Kaç Yıl Geçerlidir?
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenlenme tarihinden itibaren 10 yıl geçerlidir.
Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Çıkartmamanın zararları?
Daire ile ilgili resmi işlem yapılamaz, kiraya verilemez ve satış işlemi gerçekleştiremez. 
Enerji Kimlik belgesi, binalar üzerindeki yalıtım ve mantolama gerekliliklerinin tespiti için de önem arz etmektedir. Belgenin düzenlenmesinin ardından belgede yer alan bilgiler ışığında yapınızın yalıtım ihtiyacı olup olmadığına ya da yalıtımın ne tür özellikler taşıması gerektiğine karar verebilirsiniz.
Değerli Apartman Sakinleri ve Yöneticileri, Enerji Kimlik Belgesi sürecinde bilgi ve destek almak için mutlaka uzman ekiplerimizden yardım isteyin.
Detaylı bilgi ve Enerji Kimlik Belgesi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerden arayıp Randevu oluşturabilirsiniz.        a y g ı l a r ı m ı z l a …
Sayın Apartman Sakinleri ve Yöneticileri dikkatine.


Energy Identity Certificate for sale

Energy Identity Certificate for sale

Binalar için ENERJİ KİMLİK BELGESİ kampanyalarından yararlanmak için isim ve telefon numaranızı, lin..

57.50₺ Ex Tax: 57.50₺

Showing 1 to 1 of 1 (1 Pages)

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. İzin alınmadan alınamaz, kopyalanamaz. Yönlendirme yapılabilir.